Selimovic/ misli

:: Knjige

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

cool Selimovic/ misli

Počalji  kelta taj Čet Mar 22, 2007 12:17 am

Nije dobro ono sto jeste, vec ono sto se zeli.

*

Mozda bi trebalo da ih mrzim, ali ne mogu, ja nemam dva srca, jedno za mrznju, drugo za ljubav.

*

Sve je moguce, sve je na domak ruke, samo se covjek ne smije predati.

*

Kad pobijedis svoju malodusnost, otvore se pred tobom nesluceni putevi, i svijet vise nije skucen ni pun prijetnji.

*

Nije covijek ono sto misli, vec ono sto cini.

*

Do kraja zivota upoznavacu ljude, a nikad ih upoznati necu, uvijek ce me zbunjivati neobjasnjivoscu postupka.

*

Dobri ljudi su sreca na ovome svijetu.

*

Ne volim nasilje, mislim da je to znak slabosti i nerazumnog rasudjivanja, to je i nacin da se ljudi otjeraju u zlo.

*

''Život naroda je glad ,krv ,bijeda ,mučno tavorenje na svojoj zemlji i glupo umiranje na tuđoj .''

''Ulizice to su za mene najgoru ljudi na svijetu ,najštetniji ,najpokvareniji .Oni podržavaju svaku vlast ,oni i jesu vlast ,oni siju strah bez milosti ,bez ikakvog obzira ,hladni kao led ,oštri kao nož ,kao psi vjerni svakoj državi ,kao kurve nevjerni svakom pojedincu ,najmanje ljudi od svih ljudi .Dok njih bude nema sreće na svijetu ,jer će uništiti sve što je istinska ljudska vrijednost .''

''Za svakoga imam razumjevanja osim za svoje najbliže ,smatram da mi njihova vjernost prirodno pripada kao vlastita koža .''

''Čovjek je nepopravljiv i najčešće laže sam sebi .''

''Ljubav je ipak jača od svega .''

Gresne misli su kao vjetar, ko ce ih zaustaviti? I ne mislim da je to veliko zlo. U cemu je poboznost, ako nema iskusenja koja se savladavaju?

Nikad covjek ne smije misliti da je siguran, ni da je umrlo ono sto je proslo... ali zasto se javlja kad mi je najmanje potrebno?

Covjek najcesce govori radi sebe, ali mora da osjeti odjek svojih rijeci.

Nikad ne znamo sta izazivamo u drugom covjeku rijecju koja za nas ima sasvim odredjeno znacenje i zadovoljava samo nasu potrebu.

DO KRAJA ZIVOTA UPOZNAVACU LJUDE, A NIKAD IH UPOZNATI NECU. UVIJEK CE ME ZBUNJIVATI NEOBJASNJIVOSCU POSTUPKA.

Zivot je siri od svakog propisa. Moral je zamisao, a zivot je ono sto biva. Vise je stete naneseno zivotu zbog sprecavanja grijeha, nego zbog grijeha...

Nezadovoljstvo je kao zvijer: Nemocna kad se rodi, strasna kad ojaca.

Trebalo bi ubijati proslost sa svakim danom sto se ugasi. Izbrisati je da ne postoji, da ne boli. Lakse bi se podnosio dan sto traje, ne bi se mjerio onim sto vise ne postoji. Ovako se mijesaju utvare i zivot, pa nema ni cistog sjecanja ni cistog zivota. ...
kelta
moderator
moderator

Ženski
Broj poruka : 1410
Godina : 41
Poeni : 5486
Datum upisa : 31.01.2007

Nazad na vrh Ići dole

cool Re: Selimovic/ misli

Počalji  dk_lady taj Čet Jul 05, 2007 10:04 pm

Selimović... Jedan od Veličanstvenih