EKSCENTRICNI MUZICARI...

:: Muzika

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

cool EKSCENTRICNI MUZICARI...

Počalji  kelta taj Čet Jun 11, 2009 6:13 pm

FREDDIE MERCURY - QUEEN

"Da moram sutra umrijeti, ne bih brinuo. U životu sam imao sve. Da li bih opet sve isto uradio? Naravno, možda samo malo drugačije. Ne želim mijenjati svijet, ja samo nastojim biti iskren i mislim da se to osjeti u mojim pjesmama."

Porijeklom Indijac, rodjen je 5.9.1946. u Tanzaniji (otok Zanzibar)-kao Farookh Bulsara, a umro u Londonu 24.11.1991.godine.
- U Veliku Britaniju došao je s 18 godina i pohađao fakultet za umjetnost i grafički dizajn što će se u njegovoj kasnijoj karijeri primijetiti na garderobi sastava.
- S glasom nevjerojatnog opsega bio je jedan od najboljih vokala na tadašnjoj glazbenoj sceni.
- Freddie je imao izuzetan talent za pisanje pjesama i melodija. Na to je utjecalo njegovo iskustvo u raznim vrstama glazbe, od indijske do britanske.
- Obožavao je mačke, pa je svojoj omiljenoj posvetio i jednu pjesmu - Delilah.
- Volio je cvijeće, šampanjac i torte, uživao u priređivanju veoma ekstravagantnih zabava, konzumirao droge, a prijatelje obasipao poklonima, nimalo ne štedeći novac
- Iako se svi clanovi ne slazu sa nazivom grupe Queen, on ostaje pri svom jer kako kaze: "To je samo ime, veoma kraljevsko, doduše, ali zvuči sjajno. Snažno je, univerzalno i neposredno"
- Oblacio se u krzno, svilu i dragulje.
- Freddie je bio usamljen i tužan čovjek. Njegovi prijatelji su govorili kako je Freddiejev neobuzdan i gay stil života samo jedan njegov površinski način.
- Mada se nikada nije javno izjasnio kao gay, a niti porekao, živio je promiskuitetno, uvijek oscilirajući između veza za jednu noć i onih dužih, kućnih.
- 24 sata prije nego sto je umro izjavio je : "Nisam ranije htio davati nikakve informacije o svom stanju da bih zaštitio privatnost meni bliskih osoba. Ali, nakon mnogobrojnih natpisa i različitih pretpostavki u štampi, želim potvrditi da su rezultati mog HIV testa pozitivni. Imam sidu. Samo se nadam da ću ujediniti snagu ljekara i svih onih koji se se bore protiv ove opake bolesti."
- Albumi grupe Queen:
QUEEN
QUEEN II
SHEER HEART ATTACK
A NIGHT AT THE OPERA
A DAY AT THE RACES
NEWS OF THE WORLD
JAZZ
LIVE KILLERS
THE GAME
FLASH GORDON
GREATEST HITS