Koliko "malo" je potrebno da budemo (ne)sretni ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

cudno Koliko "malo" je potrebno da budemo (ne)sretni ?

Počalji  tužna taj Sub Maj 30, 2009 6:47 pm

Boreci se s nesanicom u cik zore znala sam da ce cijeli dan krenuti naopako. Sati su gmizali jedan za drugim kao da nikad proci nece... Kada sam bila spremna da napokon legnem, vremena nije bilo, jer se moralo krenuti u nove radne pobjede. Ljudi oko mene su citav dan negativno 'nabrijani' i samo cekaju mogucnost da jedni drugima zabiju noz u ledja, gdje god da se okrenem svi su nezadovoljni, nervozni, nemirni, rastreseni... I svoju negativu sire i sire dalje, a krug postaje sve veci,... Shvativsi da nista ne mogu promijeniti, jedina bitna stvar je bila da izvucem 'zivu glavu'. Bas danas sam se po valjda hiljaditi put pitala sto bi me trenutno bas istinski veselilo. Svi ti ljudi su nekako djelovali na mene. Iako sam pokusavala da izmaknem nije mi bas uspjelo, jos je i vrijeme ucinilo svoje, tmurna kisa i padavine su 'pripremale' nadolazecu glavobolju. Prebirala sam iznutra trazeci nesto za sto bih se uhvatila, nesto novo, a mozda opet staro cemu bih se posvetila... Dosla sam kuci, odspavala dva sata, ustala, glava je i dalje boljela, zeljela sam samo van, van na svjez zrak, da 'razbistrim' misli, obukla sam se i krenula. Otisla sam do prve parfimerije, ugledala svoj najdrazi parfem i nisam mu mogla odoljeti,malo se naspricala , spremila ga u korpu, platila i izasla van. Mhmmm, kako je samo dobar,... I gle? Na licu se pojavio ogroman smile, al' onaj pravi, iskreni... Valjda me nota tog parfema asocira na dosta stvari, i vraca na neke lijepe dogadjaje. Mobitel je zazvonio, prijateljica zove, ne moze vjerovati da sam sama izasla u setnju, i pita da se pridruzi, ja prihvatim. Sljedeca dva sata smo proveli u setnji, rapravljajuci o 'Bogu i svijetu'. Bilo je pravo opustajuce. Na kraju ona meni govori kako sam super raspolozena i da sam je 'zarazila' svojim raspolozenjem, sto je meni naravno bilo drago, i nakon svih nedaca koje su se zbile ovog dana sam ugledala 'svjetlo na kraju tunela'. Stize mi sms od kolegice od koje sam danas pobjegla, izvinjava se zbog svog ponasanja, nervoze i drskosti...
Ulazim u kucu, palim racunar i pustam muziku, dok pravim kafu razmisljam o sreci, ... I shvatam koliko je samo malo potrebno a da svoje 'stanje' promijenimo.
Upravo sa soljicom kafe na stolu, parfemom na kozi, 'good mood'-muzikom i najvecim osmijehom na licu, shvatam koliko sam zapravo sretna. Osjecam se tako dobro i snazno. A sve samo zbog sitnice? Ili sam prevarila sva svoja 'cula' i dala im ono cemu ne mogu odoljeti? Jesam li prevarila sama sebe? Mislim da nisam. I koliko 'malo' je potrebno da budemo (ne)sretni?
Sta vi cinite kada raspolozenje ljudi djeluje na vas? Sta cinite kada ste in a bad mood? Kada sve ide naopako? Kako popravljate svoje rapolozenje? I koje su sitnice koje vas vesele? Koju muziku tada birate?
tužna

Broj poruka : 51
Godina : 47
Poeni : 3176
Datum upisa : 25.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

cudno Re: Koliko "malo" je potrebno da budemo (ne)sretni ?

Počalji  kelta taj Sub Maj 30, 2009 9:57 pm

Pa ja sam uglavnom zadovoljna svime sto radim, mislim da upravo u tome i jeste stvar, sto je aktivniji covjek , to vise ima sanse da uradi stvari koje ce ga uciniti srecnim.
kelta
moderator
moderator

Ženski
Broj poruka : 1410
Godina : 41
Poeni : 5462
Datum upisa : 31.01.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: