RECEPT ZA BOL SRCA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

cool RECEPT ZA BOL SRCA

Počalji  Tilia cordata taj Sre Maj 27, 2009 8:19 pm

" Molim vas prepišite mi nešto za bol srca"
Ovaj neobičan i prilično patetičan zahtjev uputio je čovjek kome je njegov liječnik rekao da osjećanje nemoći na koje se žalio nije organskog porijekla. Njegov problem je bio u tome što nije imao snage da prevaziđe osjećanje tuge. Patio je od " bola koji je pogađao njegovu ličnost", koji je bio posljedica velike tuge. Shvatam da svi ljudi tuguju i trebalo bi da i ja, poput njih, budem u stanju da se suočim a tim osjećanjem. Učinio sam sve što je bilo u mojoj moći, ali nisam se smirio, nisma uspio. Molim vas, " prepišite nešto za bol srca", zamolio je ponovo.
" Recept" za bol srca stvarno postoji. Jedan od elemenata tog recepta je fizička aktivnost. Onaj ko pati mora izbjegavati iskušenje da sjedi i tuguje. Osmišljen program fizičkih aktivnosti koji će zamijeniti beskorisno tugovanje, smanjuje napetost u onom dijelu našeg uma gdje se odvija proces mišljenja, gdje se bavimo mislima o životu i gdje osjećamo mentalnu bol. Ma kakva bila priroda bola koja muči vaše srce, jedan od prvih koraka je da izbjegavate svaku defetističku situaciju koja se stvori u vašoj blizini. Vratite se pravo u glavne tokove života. Vratite se svojim starim prijateljstvima. Stvorite i nova. Ispunite vrijeme odlascima u šetnju, na plivanje, igrom-neka vam krv prostruji tijelom. Zadubite se u nešto što je vrijedno truda. Ispunite dan stvaralačkim aktivnostima i stavite naglasak na fizičke. Preduzmite nešto što će vas psihički rasteretiti, ali budite sigurni da je to vrijedno vašeg truda i konstruktivno.Odličan i prirodan način da se osobodite bola srca jeste da zaplačete i date oduška svojoj tuzi. Prirodno je da čovjek plače kada ga obuzme tuga i bol. To je mehanizam koji nam je podario Svemogući da bi smo našli olakšanje, i zato ga treba koristiti. Suzbijati tugu, zadržavati je u sebi, prikrivati je znači ne iskoristiti jedan od načina koji nam je podaren da se oslobodimo pritiska koji u nama stvara osjećaj tuge. To je nepoštivanje zakona prirode. Kada se neko dobro isplače, svejedno da li je riječ o ženi ili muškarcu olakšava svoj bol koji mu tišti srce. Moram vas, međutim, upozoriti da ovom sredstvu ne treba pribjegavati često niti dozvoliti da pređe u naviku. Ukoliko se to dogodi, takvo ponašanje počinje da liči na prekomjernu tugu i moglo bi se razviti u psihozu.
Dragi moji paćenici, ako imate problem sa bolom srca, poslušajte gore navedeni savjet. Uz sve dosad navedeno ja bih predložila još jedan lijek za slomljeno srce. " Žene , uzmite ribaću četku, kleknite i dajte s ena posao" A, za muškarce, " najbolji je lijek da uzmu sjekiru i cijepaju drva sve dok se fizički ne umore". Ovo ne garantuje potpuno izlječenja bola srca, ali ipak olakšava takav bol
P.S. ( ovo sa ribaćom četkom je dokazano)...hahaahahahah

Tilia cordata

Broj poruka : 9
Godina : 37
Poeni : 3123
Datum upisa : 27.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

cool Re: RECEPT ZA BOL SRCA

Počalji  kelta taj Sre Maj 27, 2009 11:12 pm

Koga zaboli srce, ribacu cetku i kod mene na rekreaciju...proci ce zagarantovano, dok se ovaj haos sredi...
kelta
moderator
moderator

Ženski
Broj poruka : 1410
Godina : 41
Poeni : 5462
Datum upisa : 31.01.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  HondaBoy taj Čet Maj 28, 2009 12:44 pm

Neutral Mad

Poslednji izmenio HondaBoy dana Čet Jul 16, 2009 1:25 am, izmenjeno ukupno 1 puta

član
član

Muški
Broj poruka : 306
Godina : 38
Mjesto : Banja Luka
Poeni : 4354
Datum upisa : 06.02.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  baba taj Sre Jun 10, 2009 4:03 pm

kelta ::Koga zaboli srce, ribacu cetku i kod mene na rekreaciju...proci ce zagarantovano, dok se ovaj haos sredi...
evo mene boli vec 2 dana ako platis kartu ponecu ja ribacu cetku Razz
baba

Broj poruka : 59
Godina : 43
Poeni : 3158
Datum upisa : 09.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  kelta taj Sre Jun 10, 2009 5:34 pm

baba ::
kelta ::Koga zaboli srce, ribacu cetku i kod mene na rekreaciju...proci ce zagarantovano, dok se ovaj haos sredi...
evo mene boli vec 2 dana ako platis kartu ponecu ja ribacu cetku Razz
Be my guest afro
kelta
moderator
moderator

Ženski
Broj poruka : 1410
Godina : 41
Poeni : 5462
Datum upisa : 31.01.2007

Nazad na vrh Ići dole