BUDUCI VELIKANI :D :D :D

:: Knjige

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

cool BUDUCI VELIKANI :D :D :D

Počalji  kelta taj Pon Mar 10, 2008 10:16 pm

Predlazem da na ovom mjestu pisemo svoje radove, dijelimo razmisljanja, nadosle emocije....
kelta
moderator
moderator

Ženski
Broj poruka : 1410
Godina : 41
Poeni : 5484
Datum upisa : 31.01.2007

Nazad na vrh Ići dole

cool Re: BUDUCI VELIKANI :D :D :D

Počalji  alis taj Pon Mar 10, 2008 10:56 pm

pa sad da smo buduči velikani,sumnjam..ali evo nešto,od mene napisano davno,davnoo..
.ovo je tvoj život-rekli su mi mnogi!A mene su gonila slijepa osjećanja,neka od tih osjećanja i sada me obuzimaju.Zašto pišem ovu knjigu?ima više razloga!
Na prvom mjestu,vjerujem da če baš ovo pisanje objasniti mene u odnosu na svijet oko mene!Mislim da će pomoći da u svojim sopstvenim očima ponovo postanem časna i mila,a nadam se da će pomoći i da ponovo steknem čast i dostojanstvo u očima "onih"koji su me poznavali kada nisam imala ni jedno ni drugo...............
......Moj život nikada nije bio samo moj,on je bio određen prije nego sam se rodila...sudbina...jah....plakala sam zbog svega onog što je moglo da bude,prezirući sebe zbog onog što sam bila i zbog onog što me je do toga dovelo!!!!!plakala sam zbog njega,lila sam suze od bijesa i mržnje,samosažaljenja i ljubomore,zbog čovjeka koji me je prevario,ostavio,otišao....ponizio me, jer je otišao njoj...plakala sam i mislila kako za mene nema nade i kako me je slijepa ljubav odvela u propast bez dna,i početka....a onda sunce,svane ...baci tople zrake na moje ledeno biče...da!!! sve sja...a ja....plakat ču sutra..........[i]

alis

Broj poruka : 41
Godina : 39
Poeni : 3589
Datum upisa : 10.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alis taj Sre Mar 12, 2008 2:31 am

Nešto oštro razdire mi dušu;
Plačem jer boli....
Boli kao oštar nož,zaboden u prsa....
Boli,al, dosta je!!!
Nedam da me lome,nedam jer ja sam JA!!!!
Ja imam svoj svijet,drugačiji,od ovog ovdje!
Ja imam,noći,
dane,sunce i mijesec,snove;
Ja imam dostojanstvo i nedam da ga neko ruši i baca pod noge
jer ja sam JA.....
Ja sam sretna u nekom drugom svijetu,
i želim zauvijek da ostanem u njemu..
Ne tražite me,jer moje tijelo je sijena,duša kap rose
ne tražite me jer nači me nećete.....
sjenka se ne može stići.............

alis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alis taj Sre Mar 12, 2008 2:48 am

[Snijeg je napolju,
i hladno je.....
A ja lutam...lutam gradom bez cilja,ulice
poznate,danas ne stvarne,ne poznate!
Tražim..............
Nekoga?Ne,tražim samo sebe!
Trčim za sopstvenom sijenkom,mokra od pahulja sniježni..
Tražim,al,uzalud
ne mogu se pronaći...............................

Duh sam nevidljiv i zao,u pogledima ljudi,
u očima njihovim,
tražim sebe............Ne,nema me,nema ni tebe!!1
Da mi kažeš jednu riječ,koja daje snagu,polet,hrabrost...
Jer ti si.............. i]

alis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alis taj Pet Mar 14, 2008 12:16 am

....bio je juli...Da,baš juli i baš 11.Oko mene, sati, brzo su prolazili.Taj dan,trebalo je da budem,ako ne najsretnija,onda bar sretna,osoba,ali ja to nisam bila.Oko mene,vrtila su se mnoga pitanja,mnoge dileme i strah je lebdio,u zraku oko mene.Neko koga sam voljela bio je daleko,daleko od mog bola i očaja,a neko ko je volio mene bio je tu.Pored mene je stajao.Gledala sam taj lik čovjeka,koji od danas postaje moja sudbina,i pitala sam se,da li ču ikada moći da ga volim ,onoliko koliko zaslužuje!?U stvari,pitala sam se da li ću uopšte moći,da ga volim,ikada,iskreno...!!!!!Stajali smo jedno pored drugog,JA, u bijeloj haljini,ON u crnom svilenom odijelu!Nismo se mnogo gledali,JA,zbog straha da bih mogla odustati od svega,a ON???On vjerovatno,zbog toga jer me je istinski volio,i pravio se i slijep i gluh,da bi bilo šta vidjeo osim ljubavi i sreće.....Bilo je,mnogo onih,kojisu pozvani da dijele sreću sa nama.Gomila ljudi,muzika,smijeh.....Ja sam se smijala,na licu mom bio je osmijeh.Da,osmijeh,ali onaj lažni osmijeh..Osmijeh laži i bola..Osmijeh maska.Dok se duša grčila u bolu,ja sam se lažno smješkala,pred tom masom,nekih ljudi..Pokušavala sam da zavaram sebe,i da zamislim,kako pored mene stoji neko koga ludo volim.Pokušavala sam da zamislim,kako pored mene stoji čovijek,koga volim,svim srcem,ali svaki put,kada bi pokušala iluzije su padale na pod,..Jedan pogled, na oči čovijeka, koji je pored mene,rušile su mi i poslijedne nade....

alis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alis taj Pet Mar 14, 2008 12:18 am

Tada nisam znala,da ću od tog dana,biti najnesretnija osoba na cijelome svijetu,i da ću srušiti,ne samo svoje snove,več i snove drugih.Snove onih koji su bili u mom životu..Iluzije u mojim mislima bile su sve više,trovane i monotone...Nisam imala,dovoljno,energije da mislim pozitivno.Ta ljubav prema drugom čovijeku,polako se pretvarala u obožavanje!!!!NOGAMA OD ČELIKA I SRCEM OD KAMENA RUŠILA SAM SVE PRED SOBOM.Previše se mržnje usadilo u meni,ali nisam mogla dalje.....Budućnost za mene nije postojala,živjela sam u prošlosti!!!!Moja duša bila je vezana za prošlost,i tijelo je tromo i usporeno koračalo stazom ka novom početku.ka novim danima,suncaPut zaborava bio je dug,a moji koraci,tromi i kratki....mnogo sam čitala knjige i romane,koji su uvijek imali divan kraj,mislim da sam se i sama pretvorilau jedan od tih likova,a da toga nisam bila ni svjesna...Daleko sam dogurala sa svojim življenjem u bajci,lažnih nadanja i sreće, u kojoj sam glumila pepeljugu koja čeka svoga princa i sretan kraj priče.....Prošle su mnoge godine,a princ se nije ni okrenuo prema meni,kada bi se sreli na ulici, a ja sam gubila one koje sam jako trebala...opijena,više nisam ,miti sam sijenka,ali još uvijek u mom srcu živi moja prošlost,ali mirna i tiha.....Duboko sam je potisnula i zaključalau najmračnijem dijelu mog srca.samo za sebe......Danas nadoknađujem,onima,što su me voljeli,a ja ih gazila!pokušavam da živim ,životom normalnog čovijeka...ALI, TEŠKO JE BRISATI PROŠLOST,TEŠKO JE BRISATI SNOVE

alis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alis taj Sre Jun 10, 2009 5:28 pm

Mislim da imati pravog prijatelja je najveće bogatstvo na ovom svijetu...
Kažu da si sam sebi najbolji prijatelj, ali najljepše je imati kraj sebe osobu koja će ti uvijek pomoći, koja će biti iskrena prema tebi, koja će ti reći istinu uvijek ma kakva ona bila, koja će biti tu za tebe i u dobru i zlu, i u podne i u 3 ujutro...Pravi prijatelj će uvijek biti tu, shvatit će tvoje potrebe, želje, neće se naljutit na svaku sitnicu...Teško je naći takve ljude,a još teže održati prijateljstvo iskrenim za sva vremena.Ponekad pomislimo da imamo takvog nekog kraj sebe i kada se ta iluzija sruši,teško je brisati prošlost za samo jedan dan....Bol ,tuga razočarenje,sve to u jednom tijelu čovječijem skupa ne može dugo.Puca...Duša? Gdje je duša? Dal ona postoji?Osjecanja,emocije?Iskrenost?Teško..Sve je laž,i ljudi i tjelo i duša,sve je to iluzija...Možda,ali moja duša pati,il pati nešto u meni.Nešto pati,ali šta'? Ne znam,niti želim da znam,nek pati,nek sve ide u provaliju života.Nek sve nose rijeke sudbine.Sutra će donijeti nešto novo..Bol će da prestane ali ostaje ožiljak vječno da me podsjeća na neka prošla vremena......................................................................

alis

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

:: Knjige